Results of the Category II

Pos. First name Surname City Pr. 1 Pr. 2 Pr. 3 Pr. 4 Sum
1 Stanislav Ershov Saint Petersburg SU 9101010 39
2 Zsombor Fehér Cambridge 1010108 38
3 Josef Greilhuber Vienna 1010100 30
4 Gonzalo Cao Labora Barcelona 101012 23
5 Konrad Majewski Warsaw 101020 22
5 Sergey Kudrya Dolgoprudniy 10102- 22
5 Emiliyan Rogachev Sofia 101020 22
8 Daniel Atanasov Sofia 91020 21
8 Stanislav Grishin Dolgoprudniy 6906 21
8 Péter Ágoston Budapest 101010 21
11 Kamil Dunst Toruń 101000 20
11 Szymon Zwara Warsaw 101000 20
11 Radovan Švarc Prague 101000 20
11 Bruno Perreaux Vienna 10100- 20
11 Jakub Gogolok Katowice 101000 20
11 Tomáš Novotný Prague 101000 20
11 Peter Súkeník Bratislava 101000 20
11 Alexander Tenev Sofia 101000 20
11 Marian Poljak Prague 101000 20
11 Lukas Bonfert Bonn 101000 20
11 Krzysztof Maziarz Kraków UJ 101000 20
11 Pál Nagy-György Szeged 101000 20
11 Khakimboy Egamberganov Trieste 101000 20
11 Roman Skurikhin Kharkiv 101000 20
11 Egor Baitenov Dolgoprudniy 10100- 20
11 Ilya Bogdanov Moscow HSE 101000 20
11 Mieczysław Krawiarz Poznań 101000 20
11 Aleksei Latyshev Saint Petersburg ITMO 101000 20
29 Marcin Briański Kraków UJ 91000 19
29 Grzegorz Adamski Poznań 91000 19
29 Konrad Deka Kraków UJ 90100 19
32 Wojciech Wawrów Poznań 81000 18
32 Levi Haunschmid Vienna 81000 18
34 Tamás Szőke Budapest 10520 17
35 Victor Martin Chabrera Barcelona 5101- 16
36 Vlatko Crnkovic Zagreb 10500 15
36 Johannes Droschl Vienna 51000 15
36 Yuliya Lim Novosibirsk 105-- 15
36 Sergey Yurkevich Vienna 510-- 15
40 Dániel Bezdány Szeged 9500 14
40 Zoltán Nagy-György Szeged 9500 14
42 Lennart Ronge Bonn 10300 13
42 Jakob Steininger Vienna 1021- 13
42 Robert Kwieciński Poznań 10300 13
45 Dmitry Belikov Saint Petersburg ITMO 10110 12
45 Jakub Löwit Prague 10200 12
45 Simona Veselá Bratislava 1020- 12
45 Piotr Pawlak Gdańsk 1020- 12
49 Ivo Dilov Sofia 1010- 11
49 Dmitriy Smorchkov Moscow HSE 10100 11
49 Dmitrii Iakutov Saint Petersburg ITMO 10100 11
49 Nuno Hultberg Bonn 10100 11
53 Jakub Hrdina Bratislava 5500 10
53 Jaka Hedžet Maribor 5500 10
53 Roman Solodukhin Koper 10-0- 10
53 Władysław Klinikowski Toruń 01000 10
53 Werner Stefan Petti Vienna 82-- 10
58 Andrea Lachmann Bonn 9000 9
58 Nikolai Budin Saint Petersburg ITMO 9000 9
58 Matúš Halaj Banská Bystrica 8100 9
61 Filip Blašković Novi Sad 8000 8
62 Vasiliy Korolenkov Moscow HSE 5200 7
63 Arvydas Karbonskis Vilnius VU 5100 6
63 Nina Hronkovičová Bratislava 4200 6
65 Dániel Soma Szász Szeged 5-00 5
65 Karolina Wojtyniak Toruń 0500 5
67 Anna Belolipetskaia Saint Petersburg ITMO 0301 4
67 Mykola Shamaiev Katowice 1300 4
69 Žygimantas Baronėnas Vilnius VU 03-- 3
69 Nikodemas Tučkus Vilnius VU 1200 3
71 Vladimír Janisch Ostrava OU 110- 2
72 Juraj Bodík Prague 1000 1
72 Marek Murín Bratislava 1000 1
74 Silvie Bahnerová Ostrava OU 0000 0

Organized by